Nagios Enterprises vydal novou verzi Nagios XI 2014

Úvod Novinky Nagios Enterprises vydal novou verzi Nagios XI 2014

15. 5. 2014

NAGIOS Enterprises právě vydal Nagios XI 2014 – nejnovější verzi svého úspěšného monitorovacího řešení. Nagios XI 2014 přichází s významnými zlepšeními v porovnání s předchozí verzí.

Tato vylepšení zahrnují výkonnější monitorovací engine, pokročilé vizualizace, nové možnosti reportingu, rozšířené monitorovací průvodce, před-připravené pluginy a zcela novou webovou administraci.

Díky rozšířenému jádru Nagios Core 4, přináší Nagios XI 2014 zvýšení výkonnosti monitoring, současně s vyšší efektivitou a škálovatelností v porovnání s předchozí verzí. Nagios IX nabízí vylepšené webové rozhraní; jeho moderní design zajišťuje jednotný vzhled v souladu s ostatními řešeními řady Nagios IT management - Network Analyzer, Incident Manager a Fusion. Pokročilý vizualizační engine umožní rychlý náhled do monitorovaných dat pro analýzu a optimální správu sítě.

Nejnovější vydání řešení NAGIOS XI zahrnuje nepřeberné množství nových funkcionalit, které se zaměřují zejména na firemní sítě a správu větších síťových infrastruktur. Dávkový import, Auto-Discovery, Auto-Decommissioning a nástroje pro rychlé potvrzení událostí rozšiřují možnosti správy rozsáhlých infrastruktur a udržují zdravé síťové prostředí.

Další vlastnosti Nagios 2014 zahrnují:

  • Rozšířené funkce Dashboardu a Dashletu
  • Další předpřipravené monitorovací průvodce: SNMPv3, MongoDB, NCPA
  • Vylepšené možnosti reportingu
  • Vylepšená integrace s Nagion Network Analyzer, Incident Manager a Fusion
  • Nastavitelné konfigurační průvodce
  • Archív konfiguračních snapshotů
  • Pokročilá správa uživatelů

Navíc k mnoha výkonnostním zlepšením, nabízí Nagios XI 2014 několik bezpečnostních a konfiguračních rozšíření. Nagios XI rovněž přichází s možností upgrade přímo přes webové rozhraní. Archív konfiguračních snapshotů a automatické zálohovací nástroje umožní správu, uložení a obnovu konfiguračních souborů.

Nagios opět zvedl laťku v monitoringu IT infrastruktury vydáním verze XI 2014. Nagios XI 2014 zjednodušuje monitoring IT infrastruktury, zvyšuje efektivitu a zajišťuje IT managerům a administrátorům lepší vhled do jejich síťových prostředí a datových center.

Partneři