Kybernetická bezpečnost

Využijte náhled na bezpečnostní situaci vašich systémů v reálném čase, abyste mohli okamžitě reagovat a ochránit vaše zdroje, aktiva a samotné ICT.

Napište nám

SOAR – Security Orchestration, Automation and Response

Technologie orchestrace zabezpečení, automatizace a reakce neboli SOAR umožňují organizacím efektivně sledovat, rozumět, rozhodovat a reagovat na bezpečnostní incidenty z jediného rozhraní.

SOAR má připravit revoluci v bezpečnostních operacích, zejména ve způsobu, jakým bezpečnostní týmy spravují, analyzují a reagují na výstrahy a hrozby.
Security Orchestration, Automation and Response (SOAR) - An Overview

Jak SOAR zapadá do širší bezpečnostní sítě?

Nástroje SOAR jsou navrženy k bezproblémové integraci do širší sítě. Díky flexibilitě a přizpůsobivosti mohou nástroje SOAR zapadnout do bezpečnostních operací jakékoli organizace. Navržen tak, aby podporoval řadu produktů a funkcí, může zvýšit kybernetickou bezpečnost a efektivitu bez přerušení.

Jaký je rozdíl mezi automatizací a orchestrací?

Automatizace zabezpečení je o zjednodušení a zefektivnění vašich bezpečnostních operací, zatímco orchestrace zabezpečení spojuje všechny vaše různé bezpečnostní nástroje tak, aby se vzájemně propojily.
Stručně řečeno, automatizace zabezpečení se zabývá řadou jednotlivých úkolů a klade za cíl zkrátit čas těchto akcí pomocí strojového učení, zatímco orchestrace zabezpečení spojuje a zrychluje proces od začátku do konce. Pracují nejlépe ve shodě a bezpečnostní týmy mohou maximalizovat svou efektivitu a produktivitu, když si osvojí obojí.

Řešení Splunk Phantom Security Orchestration & Automation

Splunk Phantom operuje prostřednictvím tzv. playbooků. Každý jeden z nich je v podstatě soustava pravidel (akcí) nad libovolnými assety ve formě blokového diagramu. Hlavním účelem playbooku je správně označovat události v procesu automatického šetření. 

  • Pracujte chytřeji – Automatizujte opakující se úkoly, abyste vynutili znásobení úsilí vašeho týmu a lépe zaměřili svou pozornost na kritická rozhodnutí.
  • Rychlejší reakce – Zkraťte doby prodlevy pomocí automatizovaného vyšetřování. Zkraťte doby odezvy pomocí příruček, které se spouštějí rychlostí stroje.
  • Posilujte svoji obranu – Integrujte svou stávající bezpečnostní infrastrukturu dohromady, aby se každá část aktivně účastnila vaší obranné strategie.

Splunk Phantom
Splunk Phantom kombinuje orchestraci bezpečnostní infrastruktury, automatizaci příruček a správu případů, aby zefektivnil váš tým, procesy a nástroje.
Využijte plnou sílu svých stávajících bezpečnostních investic s orchestrací zabezpečení, automatizací a reakcí. Se Splunk Phantom provádějte akce během několika sekund, ne hodin.

 

Jaké jsou výhody řešení Splunk Phantom?

  • Zorganizujte bezpečnostní infrastrukturu pomocí Phantomových aplikací
  • Automatizujte bezpečnostní akce pomocí Phantom Playbooks
  • Rychle spolupracujte a reagujte na bezpečnostní incidenty

Proč je společnost Service & Support vhodným partnerem pro řešení SOAR:

  • používáme prověřené technologie vedoucích firem v oboru
  • disponujeme kvalifikovaným týmem odborníků
  • máme zkušenosti z významných zákaznických projektů
  • nepodceňujeme provozní zajištění produkční fáze projektu
 

Máte zájem o více informací? Neváhejte nás kontaktovat.

Kontaktujte nás