Internet věcí

Efektivní zpracování a využití dat z IoT a SCADA je nezbytné pro monitoring výrobních procesů a aktiv.
Využitím strojového učení a umělé inteligence dosáhnete prediktivní analýzy

Napište nám

Internet of Things

IoT lze popsat jako rozšíření internetového a dalších síťových připojení k různým senzorům a zařízením – nebo „věcí“ – poskytujících dokonce i jednoduchým objektům, jako jsou žárovky, zámky a ventilační otvory, vyšší stupeň výpočetních a analytických schopností.

Interoperabilita je jedním z klíčových aspektů internetu věcí, které přispívají k jeho rostoucí popularitě. Připojená nebo „inteligentní“ zařízení – jak se „věci“ v IoT často nazývají – mají schopnost shromažďovat a sdílet data ze svých prostředí s jinými zařízeními a sítěmi. Prostřednictvím analýzy a zpracování dat mohou zařízení vykonávat své funkce s malou nebo žádnou potřebou lidské interakce.

Big Data a IoT

Nástroje vytvořené pro velká data a analytiku jsou užitečné pro korigování přílivu datových proudů ze zařízení IoT. Vývojáři zaměření na IoT vytvářejí platformy, software a aplikace, které mohou podniky a organizace použít ke správě svých zařízení IoT a generovaných dat.

Big data a IoT jsou charakteristické nápady, ale pro konečný úspěch závisí na sobě navzájem. Oba zdůrazňují potřebu převodu dat do hmatatelných poznatků, na základě kterých lze jednat.

Společnosti proto mohou těžit z analýzy velkého množství velkých dat IoT a jejich správy, aby zjistily, jak ovlivňují podniky. Výsledkem je, že pomáhá podnikům a dalším organizacím dosáhnout lepšího porozumění datům a tím činit efektivní a dobře informovaná rozhodnutí. Každý segment podniků a průmyslových odvětví může dosáhnout určitých výhod.

 

Jak jsou IoT a Big Data společně prospěšné pro firmy?

  • Odhalte trendy
  • Najděte neviditelné vzory
  • Objevte skryté korelace
  • Odhalte nové informace

Proč je společnost Service & Support vhodným partnerem pro řešení IoT:

  • disponujeme silným technickým a analytickým týmem
  • máme zkušenosti z velkých projektů pro významné zákazníky
  • nepodceňujeme provozní zajištění produkční fáze projektu
 

Máte zájem o více informací? Neváhejte nás kontaktovat.

Kontaktujte nás