Splunk ideální platformou pro jednotné zabezpečení a observabilitu

Společnost Splunk ztělesňuje 5 hlavních principů jednotného zabezpečení a observability a je již řadu let expertem na správu logů, zabezpečení a observabilitu.

Ačkoli existuje mnoho bodových řešení pro zabezpečení nebo observabilitu, přední světové značky – například Papa John’s, Accenture, Zoom, Intel, Airbus, Honda, Heineken, McLaren, Dominos a další – důvěřují společnosti Splunk, že jim poskytne jednotnou platformu nejen pro zabezpečení a observabilitu, ale také možnost přizpůsobení jejich jedinečným obchodním potřebám v podnikovém měřítku.

Pojďme se podívat na každý z pěti hlavních principů jednotného zabezpečení a observability a na to, jak díky nim společnost Splunk pomáhá zákazníkům uspět.

Jednotná platforma

Ideální jednotná platforma pokrývá data from edge to the cloud (soukromý i veřejný) a podporuje kontejnery i monolitické aplikace, takže zákazníci nemusí vynakládat čas a peníze na správu a aktualizaci stovek specializovaných řešení. Splunk splňuje požadavky zákazníků bez ohledu na to, kde se nacházejí na své cestě ke cloudové transformaci, ať už potřebují mít přehled o datech v lokálním prostředí, na okraji sítě, v cloudu nebo u více poskytovatelů cloudových služeb.

unified security and observability

Všudypřítomný napříč případy použití

V návaznosti na potřebu snížit roztříštěnost dat pro přijímání informovaných obchodních rozhodnutí by platforma měla být schopna používat stejná data pro různé případy použití, aby zákazníci nemuseli stejná data přijímat vícekrát a ukládat je do různých nástrojů.

Spíše než nabídku samostatných produktů pro zabezpečení a pozorovatelnost nabízí společnost Splunk základní platformu pro obojí a aktivně integruje nové inovace a akvizice dohromady, aby zákazníkům poskytla co nejbohatší sadu funkcí.

Rozšiřitelný

Platforma zákazníka by měla být nejen dostatečně rozšiřitelná, aby podporovala množství případů použití, ale také umožňovat zákazníkům vytvářet vlastní aplikace, integrovat se s naprostou většinou komerčních aplikací z partnerského ekosystému a využívat aplikace vytvořené komunitou jako celek. Zákazníci tak mohou zůstat v rámci své platformy a využívat výhod rozsáhlého ekosystému.

Otevřený

Pokud rozšíříme bod rozšiřitelnosti, platforma by měla také poskytovat přenositelnost dat mezi cloudy. To klientům umožňuje ukládat velké objemy dat s nízkými náklady a omezuje uzamčení (lock-in).

Splunk umožňuje zákazníkům dělat více s jejich daty – a nyní nabízí flexibilnější streamování, ukládání, vyhledávání a ceny založené na pracovní zátěži, což dává zákazníkům svobodu volby, jak a kde budou svá data spravovat.

Výkonné vyhledávání ve velkém měřítku

V oboru existuje několik nástrojů, které k rychlému příjmu, zpracování a prohledávání dat používají několik metod, jako je vzorkování, schéma při zápisu, „indexless logging“ atd. Platforma by měla být nejen výkonná, ale měla by být schopna zpracovávat data v jakémkoli formátu a následně je prohledávat v měřítku.

Celý článek najdete na https://www.splunk.com/en_us/blog/.

Zdroj: SPLUNK

 

 

 

Další novinky

Úspěšný závěr 7. ročníku zákaznického workshopu SANDS

Úspěšný závěr 7. ročníku zákaznického workshopu SANDS

05. června 2024 Více informací
Splunk opět Leader v 2024 Gartner Magic Quadrant for SIEM

Splunk opět Leader v 2024 Gartner Magic Quadrant for SIEM

15. května 2024 Více informací
Přinášíme program 7. ročníku pravidelného zákaznického workshopu

Přinášíme program 7. ročníku pravidelného zákaznického workshopu

10. dubna 2024 Více informací
Obhájili jsme prestižní titul Splunk Elite Partner pro CZ/SK

Obhájili jsme prestižní titul Splunk Elite Partner pro CZ/SK

19. února 2024 Více informací
SandS + Recorded Future workshop: Enhance Your Security Operations Center

SandS + Recorded Future workshop: Enhance Your Security Operations Center

12. ledna 2024 Více informací
ISMS – Řízení bezpečnosti informací

ISMS – Řízení bezpečnosti informací

29. listopadu 2023 Více informací
Zobrazit další